Vishay/Dale RN70D3832FB14
RN70D3832FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN70D3832FB14
Brief Description
RES 38.3K OHM 3/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN70D3832FB14.pdf
Availability of RN70D3832FB14
QUANTITY
RN70D3832FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN70D3832FB14
Internal Part NumberEIS-RN70D3832FB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/3, RN70
PackagingBulk
Resistance (Ohms)38.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN70D3832FB14
Related LinksRN70D3, RN70D3832FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN70D3832FB14 Details Description
Related parts for RN70D3832FB14
JUMPER-H1504TR/A2015S/H1504TR 4" datasheet.pdf
SWITCH THUMBWHL BLK BACK MNT datasheet.pdf
RES SMD 124 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
GYROSCOPE DUAL AXIS 16-LGA datasheet.pdf
FUSE CLASS J F/A 30A 600V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
2.5 WTB WAFER ASSY RA W/KINK datasheet.pdf
RES 2K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf