Vishay/Dale RN70D3922FBSL
RN70D3922FBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN70D3922FBSL
Brief Description
RES 39.2K OHM 3/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN70D3922FBSL.pdf
Availability of RN70D3922FBSL
QUANTITY
RN70D3922FBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN70D3922FBSL
Internal Part NumberEIS-RN70D3922FBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/3, RN70
PackagingBulk
Resistance (Ohms)39.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN70D3922FBSL
Related LinksRN70D3, RN70D3922FBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN70D3922FBSL Details Description
Related parts for RN70D3922FBSL
IC OPAMP VFB 63MHZ 8HMSOP datasheet.pdf
RES SMD 300K OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 20AWG GREEN 100' datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CABLE 4COND 18AWG GRAY 2500' datasheet.pdf
IC FPGA 97 I/O 144FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES SMD 0.025 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf