Vishay/Dale RN70D4321FRSL
RN70D4321FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN70D4321FRSL
Brief Description
RES 4.32K OHM 3/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN70D4321FRSL.pdf
Availability of RN70D4321FRSL
QUANTITY
RN70D4321FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN70D4321FRSL
Internal Part NumberEIS-RN70D4321FRSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/3, RN70
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN70D4321FRSL
Related LinksRN70D4, RN70D4321FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN70D4321FRSL Details Description
Related parts for RN70D4321FRSL
IC OTP 512KBIT 120NS 32PLCC datasheet.pdf
TRANS NPN 45V 0.1A TO-92 datasheet.pdf
RES SMD 127K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 18POS R/A .050 SLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.6V 150MW 0503 datasheet.pdf
OSC XO 50.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 6.8K OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPST 15A 125V datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 1KV RADIAL datasheet.pdf