Vishay/Dale RN70D47R0FB14
RN70D47R0FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN70D47R0FB14
Brief Description
RES 47 OHM 3/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN70D47R0FB14.pdf
Availability of RN70D47R0FB14
QUANTITY
RN70D47R0FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN70D47R0FB14
Internal Part NumberEIS-RN70D47R0FB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)47
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN70D47R0FB14
Related LinksRN70D4, RN70D47R0FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN70D47R0FB14 Details Description
Related parts for RN70D47R0FB14
CONN FFC VERT 19POS 1.25MM PCB datasheet.pdf
SWITCH MINI SPST PIN PLUNG.187QC datasheet.pdf
IC REGISTERED TXRX 8BIT 24SSOP datasheet.pdf
IC 8051 MCU 96K FLASH 48-QFN datasheet.pdf
CONV DC/DC 30W 36-75VIN +/-15V datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
SYPCEMKAB.HAN-BRID/CU KU.PCI+BU datasheet.pdf
CAP FILM 5.1NF 3.5% 630VDC RAD datasheet.pdf
TRANS 2NPN 40V 0.2A SOT963 datasheet.pdf