Vishay/Dale RN70E1781BBSL
RN70E1781BBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN70E1781BBSL
Brief Description
RES 1.78K OHM 3/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN70E1781BBSL.pdf
Availability of RN70E1781BBSL
QUANTITY
RN70E1781BBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN70E1781BBSL
Internal Part NumberEIS-RN70E1781BBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.78k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN70E1781BBSL
Related LinksRN70E1, RN70E1781BBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN70E1781BBSL Details Description
Related parts for RN70E1781BBSL
IC REG LDO 2.5V 0.3A SOT23-5 datasheet.pdf
CABLE TIE STD ETFE BLUE 7.4" datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB QZROM 64LQFP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER 4PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 20V TO277A datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
LED PANEL INCAND DATALITE CLEAR datasheet.pdf
CABLE FIBER OPTIC 7M datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
DSUB SCKT RR RELEASE CNTCT datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 3.7A 26 MOHM SMD datasheet.pdf