Vishay/Dale RN70E2262FBSL
RN70E2262FBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN70E2262FBSL
Brief Description
RES 22.6K OHM 3/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN70E2262FBSL.pdf
Availability of RN70E2262FBSL
QUANTITY
RN70E2262FBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN70E2262FBSL
Internal Part NumberEIS-RN70E2262FBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)22.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN70E2262FBSL
Related LinksRN70E2, RN70E2262FBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN70E2262FBSL Details Description
Related parts for RN70E2262FBSL
RES SMD 53.6KOHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Free Hanging (In-Line); Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
RES SMD 4.99K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 26POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 5.5VOUT 25W datasheet.pdf
CONN SSL OUTLET HSG 2POS CRIMP datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB datasheet.pdf
CABLE PROGRAMMING datasheet.pdf
OSC MEMS 6.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf