TE Connectivity AMP Connectors RN73C1E249RBTDF
RN73C1E249RBTDF picture photo
Mfg. Part Number
RN73C1E249RBTDF
Brief Description
RES SMD 249 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
RN73C1E249RBTDF.pdf
Availability of RN73C1E249RBTDF
QUANTITY
RN73C1E249RBTDF Order Process
Ship out your order
Specifications of RN73C1E249RBTDF
Internal Part NumberEIS-RN73C1E249RBTDF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information1879127-2 Statement of Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)249
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN73C1E249RBTDF
Related LinksRN73C1E, RN73C1E249RBTDF Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
RN73C1E249RBTDF Details Description
Related parts for RN73C1E249RBTDF
DIODE GEN PURP 50V 1A DO41 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 170PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS .049 SMD R/A TIN datasheet.pdf
LED ORANGE CLEAR 1206 SMD datasheet.pdf
IC FPGA 280 I/O 484FBGA datasheet.pdf
RES 246K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
17 SIL MALE HORIZ CONN F/LOCK datasheet.pdf
FIXED IND 8.2NH 700MA 150 MOHM datasheet.pdf
TXRX DWDM EML 100GHZ APD XFP datasheet.pdf