TE Connectivity AMP Connectors RN73C2A100RBTD
RN73C2A100RBTD picture photo
Mfg. Part Number
RN73C2A100RBTD
Brief Description
RES SMD 100 OHM 0.1% 1/10W 0805
Datasheet Download
RN73C2A100RBTD.pdf
Availability of RN73C2A100RBTD
QUANTITY
RN73C2A100RBTD Order Process
Ship out your order
Specifications of RN73C2A100RBTD
Internal Part NumberEIS-RN73C2A100RBTD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information1676143-3 Statement of ComplianceRoHS 2 Statement
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN73C2A100RBTD
Related LinksRN73C2A, RN73C2A100RBTD Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
RN73C2A100RBTD Details Description
Related parts for RN73C2A100RBTD
RES SMD 560 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CBL RIBN 40COND 0.050 GRAY 275' datasheet.pdf
RES SMD 11K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 5.49K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
RES 50 OHM 100W 1% TO247 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
12P FH PLUG VAL-U-LOK V0 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1A DL SYNC 14DFN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS SKT datasheet.pdf