AVX Corporation RNA4A8E154JT
RNA4A8E154JT picture photo
Mfg. Part Number
RNA4A8E154JT
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 150K OHM 1608
Datasheet Download
RNA4A8E154JT.pdf
Availability of RNA4A8E154JT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RNA4A8E154JT Order Process
Ship out your order
Specifications of RNA4A8E154JT
Internal Part NumberEIS-RNA4A8E154JT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesRNA4A, Kyocera
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)150k
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins10
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1608, Concave, Long Side Terminals
Supplier Device Package1608
Size / Dimension0.157" L x 0.083" W (4.00mm x 2.10mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNA4A8E154JT
Related LinksRNA4A8, RNA4A8E154JT Datasheet, AVX Corporation Distributor
RNA4A8E154JT Details Description
Related parts for RNA4A8E154JT
RES 1.62K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL SC70-5 datasheet.pdf
RES 3.48K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS SKT datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB OTP 32QFN datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR LM21305 datasheet.pdf
HEX SPACER M3 PLASTIC 3MM datasheet.pdf
CONN LINE SOURCE CRIMP 1POS datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 36MA 42 OHM TH datasheet.pdf
IDC CONN 68POS PLUG datasheet.pdf
CAP MICA 680PF 5% 300V RADIAL datasheet.pdf