AVX Corporation RNA4A8E224JT
RNA4A8E224JT picture photo
Mfg. Part Number
RNA4A8E224JT
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 220K OHM 1608
Datasheet Download
RNA4A8E224JT.pdf
Availability of RNA4A8E224JT
QUANTITY
RNA4A8E224JT Order Process
Ship out your order
Specifications of RNA4A8E224JT
Internal Part NumberEIS-RNA4A8E224JT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)220k
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins10
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package1608
Size / Dimension0.157" L x 0.083" W (4.00mm x 2.10mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNA4A8E224JT
Related LinksRNA4A8, RNA4A8E224JT Datasheet, AVX Corporation Distributor
RNA4A8E224JT Details Description
Related parts for RNA4A8E224JT
RES SMD 620 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.5VA 28V datasheet.pdf
SCREWDRIVER TORX T15 7.52" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 14POS GOLD datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 48POS TIN datasheet.pdf
CONN HDR 32POS 1.27MM datasheet.pdf