Vishay/Dale RNC50H1023FSRE6
RNC50H1023FSRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H1023FSRE6
Brief Description
RES 102K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H1023FSRE6.pdf
Availability of RNC50H1023FSRE6
QUANTITY
RNC50H1023FSRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H1023FSRE6
Internal Part NumberEIS-RNC50H1023FSRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Resistance (Ohms)102k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H1023FSRE6
Related LinksRNC50H1, RNC50H1023FSRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H1023FSRE6 Details Description
Related parts for RNC50H1023FSRE6
HALF CLAMP INSUL .437" DIA STEEL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 250V 4.4A DPAK datasheet.pdf
SENSOR 2000PSI 3/8-24 UNF 4.5V datasheet.pdf
CONN RECEPT 32POS SMD 0.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 13.98"L X 10"W datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 20AWG BLUE 100' datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 60W datasheet.pdf
CONN HDR 3POS 2.5MM R/A TIN datasheet.pdf