Vishay/Dale RNC50H1023FSRSL
RNC50H1023FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H1023FSRSL
Brief Description
RES 102K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H1023FSRSL.pdf
Availability of RNC50H1023FSRSL
QUANTITY
RNC50H1023FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H1023FSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H1023FSRSL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)102k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H1023FSRSL
Related LinksRNC50H1, RNC50H1023FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H1023FSRSL Details Description
Related parts for RNC50H1023FSRSL
CONN HEADER .100 DUAL R/A 42POS datasheet.pdf
RES 15K OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 35V 20% 2917 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10MHZ 8DIP datasheet.pdf
IC POT DGTL DUAL 256-TAP 16-TQFN datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 600V 1.5A datasheet.pdf
LFL 24V 15M EXT CABLE datasheet.pdf
RES 2.67M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 30.1K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 3POS 0.100 SMD R/A GOLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 32 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
IC REG LDO 3.6V 0.25A SOT23 datasheet.pdf