Vishay/Dale RNC50H1113BRB14
RNC50H1113BRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H1113BRB14
Brief Description
RES 111K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H1113BRB14.pdf
Availability of RNC50H1113BRB14
QUANTITY
RNC50H1113BRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H1113BRB14
Internal Part NumberEIS-RNC50H1113BRB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)111k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H1113BRB14
Related LinksRNC50H1, RNC50H1113BRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H1113BRB14 Details Description
Related parts for RNC50H1113BRB14
RES SMD 13K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC CLK ZDB 9OUT 200MHZ 32TQFP datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 570MA 150 MOHM datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 240W datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
IC CPLD 384MC 10NS 208PQFP datasheet.pdf
IC FPGA 744 I/O 1517HBGA datasheet.pdf
FIBER OPTIC TXRX SFP LC datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 74 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
DUST CAP STD FOR 15POS F datasheet.pdf