Vishay/Dale RNC50H1132BSBSL
RNC50H1132BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H1132BSBSL
Brief Description
RES 11.3K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H1132BSBSL.pdf
Availability of RNC50H1132BSBSL
QUANTITY
RNC50H1132BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H1132BSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H1132BSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)11.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H1132BSBSL
Related LinksRNC50H1, RNC50H1132BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H1132BSBSL Details Description
Related parts for RNC50H1132BSBSL
DIODE ARRAY SCHOTTKY 15V 6TSSOP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 220V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W datasheet.pdf
RES 8.87K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR LV8713T datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 2W SMBJ datasheet.pdf
IC OSC VCXO 78.125MHZ 6CLCC datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 20ppm 8pF 50 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
SENSOR TEMP I2C/SMBUS 8TSSOP datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 500MW SOD80 datasheet.pdf