Vishay/Dale RNC50H1133FSRSL
RNC50H1133FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H1133FSRSL
Brief Description
RES 113K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H1133FSRSL.pdf
Availability of RNC50H1133FSRSL
QUANTITY
RNC50H1133FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H1133FSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H1133FSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)113k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H1133FSRSL
Related LinksRNC50H1, RNC50H1133FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H1133FSRSL Details Description
Related parts for RNC50H1133FSRSL
CAP TANT 10UF 16V 10% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 464 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP THIN FILM 3.6PF 25V 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
CAP CER 5000PF 13KV R85 DISK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 250W datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
CONN DSUB RCPT 15POS R/A datasheet.pdf