Vishay/Dale RNC50H1270DSB14
RNC50H1270DSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H1270DSB14
Brief Description
RES 127 OHM 1/10W .5% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H1270DSB14.pdf
Availability of RNC50H1270DSB14
QUANTITY
RNC50H1270DSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H1270DSB14
Internal Part NumberEIS-RNC50H1270DSB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)127
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H1270DSB14
Related LinksRNC50H1, RNC50H1270DSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H1270DSB14 Details Description
Related parts for RNC50H1270DSB14
CAP FILM 0.018UF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
IC MOSFET DRVR SGL HS 9A 8-SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 6.3V 10% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES METAL .020 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 102 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 825K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC FIFO REGISTER 4X64 3ST 16SOIC datasheet.pdf
RES 800 OHM 0.6W 0.02% RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf