Vishay/Dale RNC50H1333FRRE6
RNC50H1333FRRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H1333FRRE6
Brief Description
RES 133K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H1333FRRE6.pdf
Availability of RNC50H1333FRRE6
QUANTITY
RNC50H1333FRRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H1333FRRE6
Internal Part NumberEIS-RNC50H1333FRRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)133k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H1333FRRE6
Related LinksRNC50H1, RNC50H1333FRRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H1333FRRE6 Details Description
Related parts for RNC50H1333FRRE6
OPTOISOLATOR 3.75KV TRIAC 4SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CAP MICA 820PF 1% 100V 1812 datasheet.pdf
IC TX ISM 930MHZ 3.6V 20-QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 35V 10% 2917 datasheet.pdf
RES 1.47M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 42.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf