Vishay/Dale RNC50H1433BRRE6
RNC50H1433BRRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H1433BRRE6
Brief Description
RES 143K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H1433BRRE6.pdf
Availability of RNC50H1433BRRE6
QUANTITY
RNC50H1433BRRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H1433BRRE6
Internal Part NumberEIS-RNC50H1433BRRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)143k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H1433BRRE6
Related LinksRNC50H1, RNC50H1433BRRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H1433BRRE6 Details Description
Related parts for RNC50H1433BRRE6
RES SMD 6.81KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.5A 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 150PF 1.5KV NP0 1812 datasheet.pdf
CAP CER 0.012UF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 7/16-20UNF .5-4.5V datasheet.pdf
KK 100 HDR ASSY BKWY 2POS datasheet.pdf
SAFETY MAT 300X1500MM datasheet.pdf
Connector Socket 50 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf