Vishay/Dale RNC50H1433BSB14
RNC50H1433BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H1433BSB14
Brief Description
RES 143K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H1433BSB14.pdf
Availability of RNC50H1433BSB14
QUANTITY
RNC50H1433BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H1433BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC50H1433BSB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)143k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H1433BSB14
Related LinksRNC50H1, RNC50H1433BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H1433BSB14 Details Description
Related parts for RNC50H1433BSB14
CONN RCPT 82POS .100" DUAL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 75PF 150V 0606 datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 3MHZ 8SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS 5.08MM datasheet.pdf
RACK AND PANEL RCPT 800POS datasheet.pdf
RES 2.4 OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS PIN datasheet.pdf
RES 22K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 300NH 2.14A 80 MOHM datasheet.pdf