Vishay/Dale RNC50H1452BSB14
RNC50H1452BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H1452BSB14
Brief Description
RES 14.5K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H1452BSB14.pdf
Availability of RNC50H1452BSB14
QUANTITY
RNC50H1452BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H1452BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC50H1452BSB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)14.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H1452BSB14
Related LinksRNC50H1, RNC50H1452BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H1452BSB14 Details Description
Related parts for RNC50H1452BSB14
TRANS NPN 20V 5A TO-92 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 30POS SKT datasheet.pdf
SENSOR PROX PNP 1.3MM 12-24VDC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 18POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONN STACKER datasheet.pdf
DUPLEX FIBER PATCH CABLE 150FT datasheet.pdf
5.00MM EURO PLUG VERT ME RWE GRN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf