Vishay/Dale RNC50H1453BSBSL
RNC50H1453BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H1453BSBSL
Brief Description
RES 145K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H1453BSBSL.pdf
Availability of RNC50H1453BSBSL
QUANTITY
RNC50H1453BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H1453BSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H1453BSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)145k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H1453BSBSL
Related LinksRNC50H1, RNC50H1453BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H1453BSBSL Details Description
Related parts for RNC50H1453BSBSL
IC MPU MPC83XX 533MHZ 689TEPBGA datasheet.pdf
RES 205 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .100" DUAL STR 28POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 3.01K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 155.52MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf