Vishay/Dale RNC50H1473FSRE6
RNC50H1473FSRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H1473FSRE6
Brief Description
RES 147K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H1473FSRE6.pdf
Availability of RNC50H1473FSRE6
QUANTITY
RNC50H1473FSRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H1473FSRE6
Internal Part NumberEIS-RNC50H1473FSRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)147k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H1473FSRE6
Related LinksRNC50H1, RNC50H1473FSRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H1473FSRE6 Details Description
Related parts for RNC50H1473FSRE6
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN RING TERM 3/8" 10-12AWG datasheet.pdf
SEPARATOR FOR L-TEK DATAMATE datasheet.pdf
IC MOSFET DRIVER 2CH 6A 16TDFN datasheet.pdf
SHEET FERRITE 220X310MM datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 16A SPST datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
OSC MEMS 133.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 20% 310VAC AXIAL datasheet.pdf