Vishay/Dale RNC50H2000FRB14
RNC50H2000FRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H2000FRB14
Brief Description
RES 200 OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H2000FRB14.pdf
Availability of RNC50H2000FRB14
QUANTITY
RNC50H2000FRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H2000FRB14
Internal Part NumberEIS-RNC50H2000FRB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)200
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H2000FRB14
Related LinksRNC50H2, RNC50H2000FRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H2000FRB14 Details Description
Related parts for RNC50H2000FRB14
IC PLD 8MC 15NS 24DIP datasheet.pdf
CABLE TIE 2PIECE 27.5" datasheet.pdf
IC DAC 14BIT 400MSPS 48-HTQFP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 100POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
IC LI-ION CHARGER FULL SPD 25WLP datasheet.pdf
H48-6C SHEET 640X320X5MM W/ADH datasheet.pdf
RES 750K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 51.1K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 38W SPOT VERO 13/18 datasheet.pdf
3.50MM EURO PLUG VERT ME FWE GRN datasheet.pdf