Vishay/Dale RNC50H2000FSBSL
RNC50H2000FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H2000FSBSL
Brief Description
RES 200 OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H2000FSBSL.pdf
Availability of RNC50H2000FSBSL
QUANTITY
RNC50H2000FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H2000FSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H2000FSBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)200
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H2000FSBSL
Related LinksRNC50H2, RNC50H2000FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H2000FSBSL Details Description
Related parts for RNC50H2000FSBSL
MOSFET N-CH 55V 33A TO220-5 datasheet.pdf
RES 1.6K OHM 1/8W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
CHOKE RFI SUPP 1.2MH 3A HORIZ datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 24"L X 30"W datasheet.pdf
RES 2.55K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
DRAM SODIMM DDR3L 4GB PC3-12800 datasheet.pdf
CONN INLINE RCPT 1HV(3KV) SKT datasheet.pdf
LED GRN DIFF 3.2MM ROUND T/H datasheet.pdf
MODULE GPS SIRFSTARIV datasheet.pdf
EMI FILTER datasheet.pdf
CAP FILM 110PF 1% 630VDC AXIAL datasheet.pdf