Vishay/Dale RNC50H2152FRB14
RNC50H2152FRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H2152FRB14
Brief Description
RES 21.5K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H2152FRB14.pdf
Availability of RNC50H2152FRB14
QUANTITY
RNC50H2152FRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H2152FRB14
Internal Part NumberEIS-RNC50H2152FRB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)21.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H2152FRB14
Related LinksRNC50H2, RNC50H2152FRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H2152FRB14 Details Description
Related parts for RNC50H2152FRB14
JUMPER-H2728TR/C2065R/X 10" datasheet.pdf
TRANS 2NPN PREBIAS 0.5W SOT563 datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR LP 4.63V SC70-3 datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 150MW 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 9POS 5A datasheet.pdf
RES 20 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 1.47K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 39K OHM 1% 25W PFC10 datasheet.pdf