Vishay/Dale RNC50H2212BSB14
RNC50H2212BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H2212BSB14
Brief Description
RES 22.1K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H2212BSB14.pdf
Availability of RNC50H2212BSB14
QUANTITY
RNC50H2212BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H2212BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC50H2212BSB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)22.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H2212BSB14
Related LinksRNC50H2, RNC50H2212BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H2212BSB14 Details Description
Related parts for RNC50H2212BSB14
IC INVERTER DUAL 1INPUT SC706 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 630V X7R 2225 datasheet.pdf
IC CHRGR LI-ION DUAL 12-DFN datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 10.5 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 490 I/O 1156BGA datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.8A 8SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 50V 1.5A SOT89-3 datasheet.pdf