Vishay/Dale RNC50H2212BSBSL
RNC50H2212BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H2212BSBSL
Brief Description
RES 22.1K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H2212BSBSL.pdf
Availability of RNC50H2212BSBSL
QUANTITY
RNC50H2212BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H2212BSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H2212BSBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)22.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H2212BSBSL
Related LinksRNC50H2, RNC50H2212BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H2212BSBSL Details Description
Related parts for RNC50H2212BSBSL
IC DAC V-OUT SRL 16BIT 5V 8-DIP datasheet.pdf
SWITCH REED SPST .5A 27-38 A/T datasheet.pdf
MINISERT datasheet.pdf
IC RS-232 DRVR RX 5V 14-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
RES 15.4 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
IE-MINIMC, TP-TX/SSFX-SM1550/PLU datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 3.84A 24 MOHM datasheet.pdf
LED T1 3/4 WG 525NM GREEN 12VDC datasheet.pdf