Vishay/Dale RNC50H2213FRRE6
RNC50H2213FRRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H2213FRRE6
Brief Description
RES 221K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H2213FRRE6.pdf
Availability of RNC50H2213FRRE6
QUANTITY
RNC50H2213FRRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H2213FRRE6
Internal Part NumberEIS-RNC50H2213FRRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)221k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H2213FRRE6
Related LinksRNC50H2, RNC50H2213FRRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H2213FRRE6 Details Description
Related parts for RNC50H2213FRRE6
FIXED IND 33NH 640MA 185 MOHM datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 50MA SOT23-5 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 3.81MM datasheet.pdf
SWITCH SLOTTED OPT W/WIRE LEADS datasheet.pdf
RES SMD 50 OHM 2% 1/8W 0603 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR SI473-D60 datasheet.pdf
GDT 150V 20% 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 20VA THRU HOLE datasheet.pdf
IC PCI SW 48LANE 12PORT 676BGA datasheet.pdf
SIGNAL MODULE 24 POS datasheet.pdf