Vishay/Dale RNC50H2320BSBSL
RNC50H2320BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H2320BSBSL
Brief Description
RES 232 OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H2320BSBSL.pdf
Availability of RNC50H2320BSBSL
QUANTITY
RNC50H2320BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H2320BSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H2320BSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)232
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H2320BSBSL
Related LinksRNC50H2, RNC50H2320BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H2320BSBSL Details Description
Related parts for RNC50H2320BSBSL
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
MEMORY CARD FLASH 1.8GB datasheet.pdf
INTERFACE CBL IDC MALE 45MM 14PL datasheet.pdf
IC DGTL POT 5K 129TAPS 8-MSOP datasheet.pdf
RES 255K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
SWITCH ROTARY MINI datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
QSFP+AOC+QSFP QDUAL 15M datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 23A datasheet.pdf