Vishay/Dale RNC50H2321BSRSL
RNC50H2321BSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H2321BSRSL
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 2.32K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H2321BSRSL.pdf
Availability of RNC50H2321BSRSL
QUANTITY
RNC50H2321BSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H2321BSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H2321BSRSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H2321BSRSL
Related LinksRNC50H2, RNC50H2321BSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H2321BSRSL Details Description
Related parts for RNC50H2321BSRSL
RES SMD 33.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC DECODER/DEMUX 3-8LINE 16-DIP datasheet.pdf
MOSFET P-CH 80V 32A PPAK SO-8 datasheet.pdf
PROFILE GASKET FOR TYPE B6 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 400VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
MINITEK HDR datasheet.pdf
RF BOOSTERPACK RF EVM ADAPTER datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 10V X7R 0603 datasheet.pdf