Vishay/Dale RNC50H2321FMBSL
RNC50H2321FMBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H2321FMBSL
Brief Description
RES 2.32K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H2321FMBSL.pdf
Availability of RNC50H2321FMBSL
QUANTITY
RNC50H2321FMBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H2321FMBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H2321FMBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H2321FMBSL
Related LinksRNC50H2, RNC50H2321FMBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H2321FMBSL Details Description
Related parts for RNC50H2321FMBSL
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 205MHZ 8MSOP datasheet.pdf
SENSOR 3000PSI 1.2-20UNF-2A 4.5V datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 5K OHM 3% TOLER datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 12-17 AWG 0.197" (5.00mm) Crimp datasheet.pdf
FUSE 225A 250V ALARM IND SLOW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
DISPLAY 2DGT ALPHA-NUM ORN 0.54" datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf