Vishay/Dale RNC50H2322FRBSL
RNC50H2322FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H2322FRBSL
Brief Description
RES 23.2K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H2322FRBSL.pdf
Availability of RNC50H2322FRBSL
QUANTITY
RNC50H2322FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H2322FRBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H2322FRBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)23.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H2322FRBSL
Related LinksRNC50H2, RNC50H2322FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H2322FRBSL Details Description
Related parts for RNC50H2322FRBSL
MODULE PWR ENTRY FUSE FILTER 6A datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 80POS .050" datasheet.pdf
IC DUAL BCD UP-COUNTER 16-SOIC datasheet.pdf
IC POT DGTL SNGL 10K RHEO 8DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 500MA 125V datasheet.pdf
RES 27.4K OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 15POS SKT datasheet.pdf