Vishay/Dale RNC50H2323FRB14
RNC50H2323FRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H2323FRB14
Brief Description
RES 232K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H2323FRB14.pdf
Availability of RNC50H2323FRB14
QUANTITY
RNC50H2323FRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H2323FRB14
Internal Part NumberEIS-RNC50H2323FRB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)232k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H2323FRB14
Related LinksRNC50H2, RNC50H2323FRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H2323FRB14 Details Description
Related parts for RNC50H2323FRB14
IC CROSSPOINT SWITCH 1X1 8-SOIC datasheet.pdf
IC LED Driver Linear 100mA 24-TSSOP-EP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 20 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN RCPT 56POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS VERT TIN PCB datasheet.pdf
RES 32.5K OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X28MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES 1.72K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS STRGHT PIN SLD datasheet.pdf