Vishay/Dale RNC50H2432BSR36
RNC50H2432BSR36 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H2432BSR36
Brief Description
RES 24.3K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H2432BSR36.pdf
Availability of RNC50H2432BSR36
QUANTITY
RNC50H2432BSR36 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H2432BSR36
Internal Part NumberEIS-RNC50H2432BSR36
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H2432BSR36
Related LinksRNC50H2, RNC50H2432BSR36 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H2432BSR36 Details Description
Related parts for RNC50H2432BSR36
JUMPER-H9991TR/1853RD/H9991TR12" datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25.4MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
IC INVERTER LV SINGLE SOT23-5 datasheet.pdf
IC Z8 GP MCU 16K OTP 20SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100 EXTEND datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 36A AC/DC datasheet.pdf
CABLE TO MATSUSHITA FP0 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf