Vishay/Dale RNC50H2671BSRSL
RNC50H2671BSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H2671BSRSL
Brief Description
RES 2.67K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H2671BSRSL.pdf
Availability of RNC50H2671BSRSL
QUANTITY
RNC50H2671BSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H2671BSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H2671BSRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Resistance (Ohms)2.67k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H2671BSRSL
Related LinksRNC50H2, RNC50H2671BSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H2671BSRSL Details Description
Related parts for RNC50H2671BSRSL
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 96KB FLASH 80TQFP datasheet.pdf
IC SYNC BATTERY CHARGER 28VQFN datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT WIRE 3POS VERT datasheet.pdf
RES SMD 41.2 OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.3V 200MW UMD2 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.2K OHM 5% 120W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 11A POWERFLAT datasheet.pdf