Vishay/Dale RNC50H2713BSBSL
RNC50H2713BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H2713BSBSL
Brief Description
RES 271K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H2713BSBSL.pdf
Availability of RNC50H2713BSBSL
QUANTITY
RNC50H2713BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H2713BSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H2713BSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)271k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H2713BSBSL
Related LinksRNC50H2, RNC50H2713BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H2713BSBSL Details Description
Related parts for RNC50H2713BSBSL
FUSE HOLDER BLADE 32V 15A PCB datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
TWEEZER POINT ULT FINE 3C 4.33" datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR BQ25040 datasheet.pdf
SENSOR PHOTOELECTRIC 2M datasheet.pdf
RES 11K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS INLINE PIN datasheet.pdf
TVS DIODE 400VWM 648VC DO214AC datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MT THR PIN RA datasheet.pdf