Vishay/Dale RNC50H27R4FSBSL
RNC50H27R4FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H27R4FSBSL
Brief Description
RES 27.4 OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H27R4FSBSL.pdf
Availability of RNC50H27R4FSBSL
QUANTITY
RNC50H27R4FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H27R4FSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H27R4FSBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)27.4
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H27R4FSBSL
Related LinksRNC50H2, RNC50H27R4FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H27R4FSBSL Details Description
Related parts for RNC50H27R4FSBSL
TRIAC SENS GATE 600V 4A IPAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf