Vishay/Dale RNC50H3010DPB14
RNC50H3010DPB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H3010DPB14
Brief Description
RES 301 OHM 1/10W .5% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H3010DPB14.pdf
Availability of RNC50H3010DPB14
QUANTITY
RNC50H3010DPB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H3010DPB14
Internal Part NumberEIS-RNC50H3010DPB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)301
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H3010DPB14
Related LinksRNC50H3, RNC50H3010DPB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H3010DPB14 Details Description
Related parts for RNC50H3010DPB14
CONN SOCKET IDC 14POS W/STR GOLD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 150V 1111 datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 6.3V X5R 0306 datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 20ppm 8pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 10 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 500KHZ RRO 8UMAX datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V LVDS 20PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
RELAY GEN PURP datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CAP CER 150PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf