Vishay/Dale RNC50H3092FRB14
RNC50H3092FRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H3092FRB14
Brief Description
RES 30.9K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H3092FRB14.pdf
Availability of RNC50H3092FRB14
QUANTITY
RNC50H3092FRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H3092FRB14
Internal Part NumberEIS-RNC50H3092FRB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)30.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H3092FRB14
Related LinksRNC50H3, RNC50H3092FRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H3092FRB14 Details Description
Related parts for RNC50H3092FRB14
CAP TANT 10UF 16V 20% RADIAL datasheet.pdf
RES 0.05 OHM 15W 1% TO126 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN PLUG 96POS R/A DIN PCB datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS VERT TIN .100 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 250W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONN HSNG PLUG FLEX 22POS PIN datasheet.pdf
CRYSTAL 38.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf
CAP FILM 1.2 UF 10% 1000VDC RAD datasheet.pdf