Vishay/Dale RNC50H3120BSB14
RNC50H3120BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H3120BSB14
Brief Description
RES 312 OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H3120BSB14.pdf
Availability of RNC50H3120BSB14
QUANTITY
RNC50H3120BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H3120BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC50H3120BSB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)312
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H3120BSB14
Related LinksRNC50H3, RNC50H3120BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H3120BSB14 Details Description
Related parts for RNC50H3120BSB14
TVS DIODE 70VWM 113VC SOD123FL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10V 20% RADIAL datasheet.pdf
RES 816 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 348 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 102K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 18 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 50PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 20POS datasheet.pdf
DC/DC CONV POWER MOD DIN 15W datasheet.pdf
RELAY TIME DELAY datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS SKT datasheet.pdf