Vishay/Dale RNC50H3122DSBSL
RNC50H3122DSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H3122DSBSL
Brief Description
RES 31.2K OHM 1/10W .5% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H3122DSBSL.pdf
Availability of RNC50H3122DSBSL
QUANTITY
RNC50H3122DSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H3122DSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H3122DSBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)31.2k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H3122DSBSL
Related LinksRNC50H3, RNC50H3122DSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H3122DSBSL Details Description
Related parts for RNC50H3122DSBSL
KWIK KLIP "D" TYPE W/ADH 1 1/2" datasheet.pdf
FERRITE CHIP POWER 30 OHM SMD datasheet.pdf
IC DRIVER HALF BRIDGE 14SOIC datasheet.pdf
CAP CER 560PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
RELAY TIMER 1A 220VAC QC datasheet.pdf
RES SMD 29.4 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HDR 59POS 0.100 T/H GOLD datasheet.pdf
RES 1K OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
FERRITE BEAD 30 OHM 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 22 NF 10% 400VDC AXIAL datasheet.pdf