Vishay/Dale RNC50H3242BSRE6
RNC50H3242BSRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H3242BSRE6
Brief Description
RES 32.4K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H3242BSRE6.pdf
Availability of RNC50H3242BSRE6
QUANTITY
RNC50H3242BSRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H3242BSRE6
Internal Part NumberEIS-RNC50H3242BSRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H3242BSRE6
Related LinksRNC50H3, RNC50H3242BSRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H3242BSRE6 Details Description
Related parts for RNC50H3242BSRE6
CAP CER 1UF 50V X7R 2220 datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD 1X1 14SOIC datasheet.pdf
KIT ICE POD FOR CY8C27 DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 887K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
RES 24K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 4.9V 0.15A SNT6A datasheet.pdf
OSC MEMS 19.44MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 10% 1600VDC datasheet.pdf