Vishay/Dale RNC50H3242BSRSL
RNC50H3242BSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H3242BSRSL
Brief Description
RES 32.4K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H3242BSRSL.pdf
Availability of RNC50H3242BSRSL
QUANTITY
RNC50H3242BSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H3242BSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H3242BSRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H3242BSRSL
Related LinksRNC50H3, RNC50H3242BSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H3242BSRSL Details Description
Related parts for RNC50H3242BSRSL
IC RESET CIRCUIT 4.80V SOT143-4 datasheet.pdf
FUSE 1800A 600V T-LAG CLASS L datasheet.pdf
SURGE PROTECTOR 208/240V DRIVER datasheet.pdf
CONN FFC VERT 21POS 0.50MM SMD datasheet.pdf
RES 44.2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC CPLD 192MC 10NS 128TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 300W datasheet.pdf
CAP CER 1PF 500V NP0 0805 datasheet.pdf