Vishay/Dale RNC50H3243BSRSL
RNC50H3243BSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H3243BSRSL
Brief Description
RES 324K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H3243BSRSL.pdf
Availability of RNC50H3243BSRSL
QUANTITY
RNC50H3243BSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H3243BSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H3243BSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)324k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H3243BSRSL
Related LinksRNC50H3, RNC50H3243BSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H3243BSRSL Details Description
Related parts for RNC50H3243BSRSL
IC MUX/DEMUX DUAL 4X1 16TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 630V X7R 1808 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 6.4MHZ RRO 8TSSOP datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR TW8810-LD2-GR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 3.01K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5.3KV TRANS 4SMD datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
4,7UF 100V 5X11 datasheet.pdf