Vishay/Dale RNC50H3280BSRSL
RNC50H3280BSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H3280BSRSL
Brief Description
RES 328 OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H3280BSRSL.pdf
Availability of RNC50H3280BSRSL
QUANTITY
RNC50H3280BSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H3280BSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H3280BSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)328
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H3280BSRSL
Related LinksRNC50H3, RNC50H3280BSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H3280BSRSL Details Description
Related parts for RNC50H3280BSRSL
RES SMD 280K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU SOT23-5 datasheet.pdf
CAP ROCKER RECTANGULAR AMBER datasheet.pdf
OSC XO 125.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
LED CBI 2MM BI-LEVEL GN,YW DIFF datasheet.pdf
FAN AXIAL 92.5X38MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
HEX NUT 7/16-14 datasheet.pdf
RES 2.37K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP CER 5.4PF 100V NP0 0201 datasheet.pdf
500 TB WIR PRO THOUGH/T datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 3A CPH3 datasheet.pdf