Vishay/Dale RNC50H3282DSBSL
RNC50H3282DSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H3282DSBSL
Brief Description
RES 32.8K OHM 1/10W .5% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H3282DSBSL.pdf
Availability of RNC50H3282DSBSL
QUANTITY
RNC50H3282DSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H3282DSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H3282DSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)32.8k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H3282DSBSL
Related LinksRNC50H3, RNC50H3282DSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H3282DSBSL Details Description
Related parts for RNC50H3282DSBSL
SPACER TUBULAR GEN PURP 0.591" datasheet.pdf
IC REG LDO 12V 5A TO220AB datasheet.pdf
CAP ALUM 12000UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 14-18 AWG 0.205" (5.21mm) Crimp datasheet.pdf
CONNECTOR,PIN,FLATPAQ datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS 90DEG 3.5MM datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.180" 3MM 2LD datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
IC ADAPTIVE CABLE EQ 3.3V 16SOIC datasheet.pdf
MINIMC MOD TP-TX/FX-CWDM-SM datasheet.pdf
CRYSTAL 38.400 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf