Vishay/Dale RNC50H3321FRB14
RNC50H3321FRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H3321FRB14
Brief Description
RES 3.32K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H3321FRB14.pdf
Availability of RNC50H3321FRB14
QUANTITY
RNC50H3321FRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H3321FRB14
Internal Part NumberEIS-RNC50H3321FRB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H3321FRB14
Related LinksRNC50H3, RNC50H3321FRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H3321FRB14 Details Description
Related parts for RNC50H3321FRB14
RES SMD 2.32KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 630V X7R 1812 datasheet.pdf
CAP CER 390PF 1KV NP0 1808 datasheet.pdf
RCPT HSG METRIC INTERCONN SYS datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 8AWG WHITE 100' datasheet.pdf
INSERT MALE 32POS CRIMP datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN RCPT 0.8MM 50POS SMD GOLD datasheet.pdf
CTV 11C 11#12 SKT PLUG datasheet.pdf
Virtex-II 1.5V Field-Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf