Vishay/Dale RNC50H3321FRRSL
RNC50H3321FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H3321FRRSL
Brief Description
RES 3.32K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H3321FRRSL.pdf
Availability of RNC50H3321FRRSL
QUANTITY
RNC50H3321FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H3321FRRSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H3321FRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H3321FRRSL
Related LinksRNC50H3, RNC50H3321FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H3321FRRSL Details Description
Related parts for RNC50H3321FRRSL
CONN HEADER 40POS STR LONG LATCH datasheet.pdf
RES SMD 6.98K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC FPGA 92 I/O 132CSBGA datasheet.pdf
CAP CER 270PF 1KV X7R 1206 datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 1/8-27NPT 4-20MA datasheet.pdf
COVER 2-TYPE 505 ISG datasheet.pdf
NUT DRIVER HEX SOCKET 1.5MM 6.3" datasheet.pdf
CONN HSG RCPT WALL MNT 7POS SKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf