Vishay/Dale RNC50H3322BSBSL
RNC50H3322BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H3322BSBSL
Brief Description
RES 33.2K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H3322BSBSL.pdf
Availability of RNC50H3322BSBSL
QUANTITY
RNC50H3322BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H3322BSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H3322BSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)33.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H3322BSBSL
Related LinksRNC50H3, RNC50H3322BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H3322BSBSL Details Description
Related parts for RNC50H3322BSBSL
JUMPER-H9991TR/1853YL/H9991TR 3" datasheet.pdf
IC ENCORE MCU FLASH 2K 28SOIC datasheet.pdf
IC COMPARATOR DIFF QUAD 14SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER FPC .4MM 22POS SMD datasheet.pdf
CONN SOCKET FPC .4MM 42POS SMD datasheet.pdf
IC DAC 12BIT I2C OCTAL 16MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS SKT datasheet.pdf
HAR-MIK BELL 50F-SA M2.5 RAPC. datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
IC FPGA 624 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
CONN PLUG 1.27MM 40POS GOLD PCB datasheet.pdf