Vishay/Dale RNC50H3322BSR36
RNC50H3322BSR36 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H3322BSR36
Brief Description
RES 33.2K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H3322BSR36.pdf
Availability of RNC50H3322BSR36
QUANTITY
RNC50H3322BSR36 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H3322BSR36
Internal Part NumberEIS-RNC50H3322BSR36
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H3322BSR36
Related LinksRNC50H3, RNC50H3322BSR36 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H3322BSR36 Details Description
Related parts for RNC50H3322BSR36
LED GREEN T1 VERTICAL PCB datasheet.pdf
FUSE GLASS 4A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf